Apple, Son yaptığı ekran onarımında yaptığı stratejik değişiklik

Apple, Ekran onarımında stratejik değişikliğe gidiyor

Reuters'ın haberine göre  Apple, iPhone ekranlarını onaran makinelerinin 400'ünü 25 farklı ülkede  üçüncü parti servis sağlayıcılarına satacak. Apple'ın "Horizon Machines" olarak adlandırdığı makinelerin insan gücü gerektirmeksizin kırılan ekranları 10 - 12 dk arasında onaracak. Bu onarım makinelarını üçüncü parti servis sağlayıcılarına dağıtmak Apple için bir strateji değişimi. Apple geçmişte üçüncü parti servis sağlayıcılarına ekran onarımı için onay vermiyordu bu nedenle servis sağlayıcıları direkt olarak Apple mağazalarına veya Apple tamir merkezlerine gönderiyordu.

Apple, başta Miami, San Francisco Körfezi Bölgesi, Londra, Şangay, Singapur ve diğer yerlerde Apple'ın 4.800 yetkili üçüncü parti servis sağlayıcılarından bazılarına 200 makine gönderdi.Apple'ın kendi perakende mağazalarında veya şirketin posta-onarım merkezlerinde perde arkasında faaliyet gösteren yaklaşık 500 adet ekran sabitleme makinesi bulunmaktadır.Apple bu stratejik değişiklikle Apple mağazalarında ve  Apple tamir merkezlerinde iş yükünü azaltmayı hedeflemekte olup diğer yandan tamir için gelen cihazların gün içinde onarılmasını sağlamayı amaçlamakta.

KAYNAK: https://www.buzzfeed.com/blakemontgomery/apple-is-making-it-easier-to-get-your-cracked-iphone-screen?utm_term=.jx6e8ElNV#.sjJyQ9lpD

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları