Tam 35 yıl sonra Blade Runner ikinci filmi: Blade Runner 2049

 1982 yılında Ridley Scott'un Philip Kindred Dick'in romanından uyarladığı Blade Runner(Bıçak Sırtı) filmi tam 35 yıl sonra devam filmi : Blade Runner 2049 olarak tekrar sinema salonlarına konuk oluyor. Ridley Scott bu sefer yönetmen değil yapımcı rolünde. Filmi, geçen yıl Arrival(Geliş) filmi ile dikkatleri üstüne çeken Denis Villeneuve yönetiyor. Film Türkiye'de 6 Ekim 2017'de vizyona girecek.

İlk Filmi Hatırlayalım

 Ridley Scott'ın yönettiği serinin ilk filmi 2019 yılında geçiyor. Distopik bir dünyada geçen film de Blade Runners adında özel bir polis timi vardır bu Blade Runners timinin görevleri ise, üst düzey firmaların kirli işleri için ürettiği "Replikant" adındaki robotları yakalamaktır. Rick Deckard(Harrison Ford) bu polislerden birisidir. Emekliye ayrılmadan önce son bir iş kabul eder. Görevi, çaldıkları bir uzay gemisiyle dünyaya gelen 5 kaçak replikantı yakalamaktır. 

2049

 Serinin ikinci filmini Denis Villeneuve yönetiyor. Harrison Ford tekrar Rick Deckard karakterini canlandırarak, başrolde K karakterini canlandıracak olan Ryan Gosling'e eşlik ediyor. Filmin kadrosunda oscar ödüllü oyuncu Jared Leto'da bulunuyor. Fragmanları yayınlandığından beri sinemaseverler tarafından sabırsızlıkla beklenen film 6 Ekim 2017'de Türkiye'de vizyonda.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları