Türkiye'de yaşanmış 3 paranormal olay.

DİKKAT!! UYARI!!!:BURADA ANLATILAN OLAYLAR SÖYLENENE GÖRE GERÇEKTİR.EĞER RAHATSIZLIK DUYUYORSANIZ OKUMAMANIZI ÖNERİRİM.OLAYDAKİ KAHRAMANLARIN İSİMLERİ GİZLENMİŞTİR.AMA İSTERSENİZ KÜÇÜK BİR ARAŞTIRMA YAPARAK BUNLARI BULABİLİRSİNİZ.

1-Issız Cuma Mezarlığı

Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı 1335 yılında yapılan caminin mezarlığında normal olmayan bir olay olduğu anlatılıyor,olay ise şu şekilde;

Yaklaşık olarak 50 yıl önce Yenice'de bir kadın bir bebek doğuruyor fakat bebek doğarken maalesef ki hayatını kaybediyor,bebek ise 20 gün sonra vefat ediyor.Kadın ile bebeği ayrı ayrı mezarlara koyuluyor.Bir kaç gün sonra gelen insanlar ise mezarların birleştiğini görüyorlar ve yetkililere bildiriyorlar daha sonra mezarlar ayrılıyor ama enteresan bir şekilde tekrar birleşiyorlar bir kaç denemeden sonra artık mezarlara dokunmuyorlar ve bu şekilde kalıyor.Ülkemizde neredeyse her 3 ayda bir çıkan korku filmlerinden birine konu olmuş bu olayı Siccin 2 filminde görebilirsiniz.

2-Kıbledere Köyü Vakası

Bu olay 1962 ve 1986 yılları arasında geçmiştir fakat günümüzde hala olayın devam ettiği söylenmektedir.Bu köyde yaşayanlardan 2 kişi define avı yapmaktadırlar, yine define ararken başkasından (sizin anladığınızı umuyorum) yardım isterler ve bir define bulurlar.Daha sonra bu 2 kişi başkasını gömerler.Gömdükleri kişinin kabilesi ise bu 2 kişiden birinin kızını lanetlerler.Bu kız 24 yaşına geldiği zaman psikolojik sorunlar yüzünden hastaneye yatırılır.Bunu duyan doktor olan kızın arkadaşı ise hocayla birlikte kıza yardıma giderler ve kız kurtulur.Ancak olay daha yeni başlamaktadır ve doktor bunu geç fark eder. Kızın annesi ve ablası doktoru canlı canlı gömer...

Ve evet tahmin ettiğiniz gibi bu konuda filme aktarılmıştır (Üretkenlik 0) filmin adı Dabbe 4 isterseniz izleyebilirsiniz.

3-Cemil Molla Köşkü

Bu olay sığ yerlerden ziyade tam olarak İstanbul'da geçiyor.Bu köşk perili köşk olarak adlandırılmaktadır.Böyle adlandırılmasının nedeni ise bu bina birçok kez restore edilmek istenmiş fakat her restore edilişinde işçiler korkarak kaçmakta imiş ve bir türlü restore edilememiş fakat enteresan şekilde şu an restore olan bu köşkü Kuzguncuk’tan, Beylerbeyi’ne doğru giderken tam tünele girmeden önce sağ tarafınızda görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları