1994-2004 yılları arasında 6 yakın arkadaşın hayatlarını anlatan komedi ağırlıklı Amerikan yapımı günlük hayat dizisi hakkında bilmiyor olabileceğin bilgiler:

1- Dizinin ismi konusunda çokça fikir vardı bunlardan biri ''Insomnia Café'' dir.

 90'ların başında David Crane and Marta Kauffman ''insomnia cafe'' adında 7 sayfalık bir senaryo yazdılar.Bu hikaye bizim bildiğimiz friends'ten oldukça farklıydı.

2-Farklılıklardan biri Ross ve Rachel ilişkiye sahip değildiler onlar yerine Monica ve Joey asıl aşıklardı.

.

3-Oyuncu kadrosu ilk başlarda böyle değildi.

Kathy Griffin, Jane Lynch 'Phobe' için ; Jon Favreau(Daha sonra Monica'nın sevgilisi olarak rol aldı), Jon Cryer 'Chandler' için düşünüldü.

Oyuncular arasında o yıllarda en bilinen isim  Courteney Cox 'tu yapımcılar ona Rachel için istemiş olsalarda Courteney daha güçlü bir karakter istediğini söyleyerek Monica için seçmelere katılmıştır.4- Ross karakteri David Schwimmer için yazıldı.

.

5- Lisa Kudrow gitar çalmayı bilmiyordu ve ders almaya başladığında da gitardan nefret etmişti.

Phobe gitar çaldığı için Lisa Kudrow'ın gitarı iyi bilmesi gerekiyordu bu yüzden ona özel öğretmen tutuldu  ama bu da çok uzun sürmedi Lisa Kudrow birkaç akordu öğrendikten sonra dersleri bıraktı. Neyse ki  “Smelly Cat” çok fazla bilgi gerektirmiyordu. ayrıca hepimiz biliyoruz ki  “Smelly Cat”i  “Smelly Cat” yapan şey sözleriydi.

6- Sahneler canlı olarak seyircilerin önünde çekildi.

Bu durumu Matt LeBlanc 'Bir bakıma test gibiydi işin, şakaların, hikayenin tutup tutmadığı hakkında' diyerek açıklamıştır.

7- Çokça kişi - Lisa Kudrow da dahil- Chandler'ın gay olduğunu düşünüyordu.

.

8- Apartman numaraları dizi devam ederken değiştirildi.

İlk bölümlerde kapıda 5 yazarken bunun Monica'nın evinin manzarası için alçak kaldığı düşünülüp 20 yapıldı. bu yüzden de Chandler ve Joey'inki de 19 'a çıkarıldı.

9- Phoebe Buffay'in ikizi Ursula aynı zamanda 'Mad About You' adlı dizide bir karekterdi.

.

10- Gerçekten de diziden esinlenilerek yapılmış Central Perk adında bir cafe bulunmakta.

.

SON OLARAK EFSANEVİ MÜZİĞİ VE GİRİŞİ İZLEMEDEN BİTİRMEYELİM

.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları