Harry potter hayranları bilirler bence her yıl bir film'lik bir dizi olmalıydı. Tabi her güzel şeyin bir sonu vardır....

Özgür Basın İftiharla Sunar.

Öncelikle tadında bitti diyen harry potter hayranları bu yazıya hiiç başlamadan çıksın diye bu cümleyi buraya koyuyorum.

Harry potter kesinlikle bir çok merak ile ekranlara veda etti.

Başka bir film yada kitabı gelcekmi dendi hayır gelmicek dediler. Tam tüm ümidi kesmişken J.k Rowling fantastic beasts and where to find them ( fantastik canavarlar nelerdir nerede bulunurlar) Filmini çıkartarak harr potter dünyasına onunla bağlantılı olacağını belirtmesiyle çıldırmamız bir oldu fakat benim için film tam bir hüsran , sebebi ise filmin içerisinde harry potterla tek ilgisi birkere albus albus dumbledore'nin ismi geçiyor buda harry potterin dünyasına bizi sokmamış oluyor. tamam film efektleri kurgusu oyuncular iyi ama harry potter çok farklıydı.

Tam fantastik canavarlar nelerdir nerede bulunurlar filmi harry potter'la alakası yokmuşş diyip hayal kırıklığına uğrayacaktıkki birde harry potter'in 8. kirabı ortaya çıktı Harry POTTER ve Lanetli Çocuk !

Nasıl ya diyoruz hepimiz e kitabı varsa filmide çekilecektir diye düşünmeye başlıyoruz kitap özeti bizleri çıldırtıyor. Özet şöyle ;

''Sekizinci Hikâye. On Dokuz Yıl Sonra... Harry ait olduğu yerde durmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken, en küçük oğlu Albus da istemediği bir aile mirasının yükünü omuzlarında taşımakta zorlanır. Geçmişle gelecek uğursuzca iç içe geçerken hem baba hem oğul tedirgin edici bir gerçeği, bazen karanlığın beklenmedik yerlerden geldiğini öğrenir.''

Sonrasında öğreniyoruzki   “Harry Potter ve Lanetli Çocuk”, J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun. Bu oyun sadece sekizinci Harry Potter hikâyesi değil, aynı zamanda tescilli olarak sahneye koyulan ilk Harry Potter hikâyesi. 30 Temmuz 2016’da Londra West End’de gerçekleşen prömiyerin hemen ardından Sahne Metni Özel Baskısı, dünyanın dört bir yanındaki okuyucuları Harry Potter, arkadaşları ve ailesinin devam eden yolculuğuyla buluşturuyor.

Yani bir tiyatro ve sadece londra'da oynanan bir tiyatro filmi çıkmayacak kitap ise tiyatro kitabı yani şu şekil 

- harry şuan sahneye çıkıyor ve diyorki ; ahh albus oğlum neden böyle yapıyorsun.

Asıl önemli olan dünyanın 4 bir yanında olsaydı bu tiyatro gitme şansımız olurdu en azından bir nebze olsun tadına varabilirdik. Ama sadece londra'da tam bir hayal kırıklığı. 

Harry potter 8. kitabının film olmayacağı haberi ve tiyatrosunun sadece londra'da oynayacağı haberi bizleri derinden yaralıyor. 

Gelelim harry potter ile beyin fırtınasına sizcede bu şekilde bitmelimiydi ? Bence bitmemeliydi. 

8. 9. 10. filmler olmalıydı peki ya nasıl olmalıydı ? Çok düşündüm Harry potter dünyasına çok daldım öyle olsaydı nasıl olurdu böyle olsaydı güzel olur diye. 

Harry potter filminin son sahnesinde Harry Jhin ile evlenmiş Ron Hermonie ile çocukları var ve harry'nin çocuğu Albus Severius Potter hogwards'a okumaya gidiyor. Eee filmin ucu öyle açıkki film devam etmeli kesinlikle nasılmı ?

Filmin  savaş sahnesinde Malfoy ailesi kaçıyordu bence kötülük onlar ile devam etmeliydi. bir şekilde ordu toplayıp busefer okullu bir çocuk olmayan harry potter ile büyük savaşa girmelilerdi. Harry'nin bir ailesi olacak artık eskisi gibi rahat hareket edemiyip ailesinide korumak olan göreviyle işleri dahada zorlaşması.

Yada son zamanlarda muggle'lar tarafından fazla görüntülendikleri için muggle başbakanlığı büyücülere savaş açması ve büyücüler ve muggle'lar arasında olan savaşı konu alabilirdi. 

Bir J.K Rowling olmasam bile bukadar üretebiliyorsam kim bilir o neler üretirdi. Bu durumdan dolayı kesinlikle Filmin bitmesi bir strateji. 

Bu arada harry potter kesinlikle ileride tekrar çekilebilecek bir film star wars gibi..

Yorumlarınızı inanın çok merak ediyorum. 

Saygılarımla.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları