Günümüzde giriş seviye oyuncu bilgisayarı toplamak isteyen kişilerin, yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin herkesin tercih ettiği G4560 işlemcilerine Intel'den kısıtlama geldi.

Tam olarak sebebinin bilinmemesine rağmen Intel i3 işlemcilerle aynı performansı hatta daha iyi bir performans gösteren Kaby Lake ailesine ait olan bu işlemcinin İ3 işlemci satışlarının düşmesine sebep olduğu için üretiminin sınırlandırıldığını düşünüyor.


Fiyat konusunda oldukça acımasız olan Intel'in bu hamlesinin günümüz giriş ve hatta orta seviye oyuncu bilgisayarlarında fiyat artışına sebep olacağı aşikar.  Bir çok ekran kartını rahatlıkla destekleyebildiği için ve yurt dışında 65$ gibi bir fiyata sahip olduğu için 110$ gibi bir fiyattan kaçarak i3 işlemci yerine tercih edilen G4560 artık daha zor elde edilecek. 


ÇARE AMD


Oyun performansı ve fiyat konusunda oldukça iyi olan AMD Ryzen 3 serisi ile birlikte tekrardan Intel'e fiyatları aşşağıya çekmeye zorlayabilir, şuan bile DDR3 anakartları desteklemesine rağmen iyi performans çıkaran FX serisi oyuncuların şimdiki yeni adresi olabilir.


Açıkcası pazar payının %90'lık bir bölümü Intel'de olmasına rağmen neden hala böyle bir yola başvurduğu bilinmiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları