Bir döneme damgasını vuran ve hala daha etkilerini sürdüren Leyla İle Mecnun dizisinden hayatımıza kattığını düşündüğüm yazı ve görselleri bulacaksınız.

Leyla İle Mecnun'un Bize Kattıkları

Leyla İle Mecnun dizisi adeta bize kendi ailemizin sıcaklığını vererek, evimize misafir olmaya hak kazanmıştı. Gerek hayatımızın içinden alıntılanan olaylar gerekse hayal dünyasından örneklerle gönüllerimizi fethetmişti. Şimdi birkaç replik ile bize anlatılmak istenen mesajlara bakalım.

1. Sallama Mecnun

1. Sallama Mecnun

Mecnun, sevdiği kız için türlü zorluklara katlanan bir gençtir. Alçakgönüllüğü sayesinde sevdiği kızın gönlünü almış, " çay demlikte içilir " demesine rağmen, sevdiği kızın ona yaptığı sallama çay için de " yemin ederim, ben hayatımda böyle güzel çay içmedim " diyerek bize olması gerekeni öğretmiştir.

2. O gemi bir gün gelecek

2. O gemi bir gün gelecek

Her insanın vardır elbet beklediği birileri.. İsmail Abi'de ölen babasının geleceğini umarak bekledi o gemiyi. Bize beklemenin yersiz olmadığını öğretti burada belki de.

O gemi bir gün gelecek İsmail Abi!

3. Hırsız Yavuz'un şiirleri

3. Hırsız Yavuz'un şiirleri

Bazı insanlar dile getirir sevgisi, bazıları ise konuşmak yerine duygularını anlatan daha değişik yollar seçer. Hırsız Yavuz'da o farklı yollardan biriyle sevdiğini söylerdi tüm sevdiklerine. Sevmenin, duygunun ve hislerin utanılacak bir şey olmadığını öğretti bize..

4. Mutluluğu ararken kendini damda bulan Mecnun

4. Mutluluğu ararken kendini damda bulan Mecnun

İnsanız işte.. Mutluluğu, huzuru, refahı ararız hep bir yerlerde. Peki kendimizi aradığımız mutluluğun içinde bulabiliyor muyuz? Yoksa Mecnun gibi kendimizi damda mı buluyoruz?

Damda da olsa mutluluk onu aramaya devam etmemiz gerektiğini öğrettiler bize. Var olsunlar!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları