Narcos'un 3. sezonunda Cali Cartel'inin çöküşüne şahit olduk

Narcos 3. Sezon İncelemesi

Birinci ve ikinci sezon Pablo Escobar ve Medellin Cartel'inin yükselişine ve düşüşüne odaklanmışken üçüncü sezon tamamen farklı bir yönde ilerliyor.  Artık yeni bir kartel var ve bunlar her zamankinden daha büyük, daha organize ve daha zengin.

VE İŞTE KARŞINIZDA CALI CARTEL'İ!

Zeki, hırslı ve kana susamış!


Sezonun ilk iki bölümünde Cali Cartel'i üyelerini yakından tanımaya çalışıyoruz. Sonraki bölümlerde ise olaylar kartelin godfatherı Gilberto Rodriguez'in yakalanmasıyla birden alevlenmeye başlıyor ve heyecan son bölüme kadar devam ediyor.

Olaylar birbiri ardına devam ederken sinirlerimizi yerinden oynatan, ekrana yumruk atmamıza sebep olacak kadar nefret ettiğimiz bir karakterimiz var. David Rodriguez. 

Neyse ki dizinin sonunda hak ettiğini buluyor ve hepimiz derin bir oh çekiyoruz. Gönül isterdi ki ölümü Jorge Salcedo'nun ellerinden olsun... 


Kendisi Küçük İbo'ya olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Sizce de benzemiyor mu?Jorge Salcedo demişken kendisinden ayrıntılı bir şekilde bahsetmemek olmaz.  Sezonun kilit karakterlerinden biriydi. Hatta onu Javier Pena'dan bile daha çok gördük diyebiliriz. 

O diğerlerinden farklıydı. Katil değildi, bu yüzden işi ne kadar tehlikeli olursa olsun yanında silah taşımıyordu. Zaten bir an önce bu işlerden de kurtulmak istiyordu fakat işleri her geçen gün daha kötüye gittiği için bir türlü kurtulamıyordu!

Baktı ki böyle olmayacak, o da kurtuluşu DEA ile işbirliği yapmakta buldu ve onlara  Miguel Rodriguez'i verdi. Jorge Salcedo tavırlarıyla, karakteriyle ve zekasıyla favorilerimizden oldu. Seni seviyoruz koca yürekli adam! Sezonun dikkat çeken bir diğer karakteri ise Chepe Santacruz oldu. Kartelin New York'taki işlerini yürütmekle ilgileniyordu. Pablo Escobar'a olan benzerliği gözünüzden kaçmamıştır herhalde? 
Bu sezonun diğer sezonlardan farkı olaylara ve karakterlere ayrıntılı bir şekilde yer vermemesiydi. İlk iki sezonda her şey en ince ayrıntısına kadar işlenmiş, detaylara uzun uzun yer verilmişti. Ama 3. sezonda tam tersi şekilde olaylar bir anda gelişiyor ve çözülüyor. Escobar'dan da büyük dedikleri Cali kartelini 1 sezonda bitirmişler. Tek kötü yanı bu olmuş diyebiliriz sanırım.

Yani özetle 3. sezon Pablo Escobar'sız da kendini izlettiriyor. Sanmayın ki Escobar'sız Narcos olmaz. Bence mükemmel olmuş hatta diğer sezonlardan daha fazla heyecan vardı. Yeni sezonda Meksika'da görüşmek üzere..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları