Mühendislik,okunması en zor bölümlerden birisidir.Bu yazımızda öğrencilerin okurken en zorlandığı,okulu bitirene kadar akla karayı seçtiği mühendislik bölümlerini sizler için derledik.

Makine Mühendisliği

Temel mühendisliklerden birisi olan makine mühendisliği okunması en zor mühendisliklerden birisidir.Özellikle termodinamik dersini vermek ölüm gibidir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Elektrik elektronik mühendisliği de temel mühendisliklerden birisidir.Genelde bu bölümü 4 senede bitiren çok azdır.

İnşaat Mühendisliği

Birinci sınıftan statik dersiyle başlayan zor dersler,her sene zorlanarak biner inşaat mühendisliği öğrencisinin üzerine.Yapı statiği,mukavemet,temel inşaatı gibi derslere sahiptir.Bu derslerin isminden bile ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Makine mühendisliğinden ayrılıp kendi başına bir bölüm olan metalurji ve malzeme mühendisliği en zor bölümlerden birisidir.Makine mühendislğiyle ana dersleri neredeyse aynıdır.

Enerji Sistemleri Mühendisliği

Elektrik mühendisi kadar elektrik,makine mühendisi kadar makine bilgisi gerektiren bölüme enerji sistemleri mühendisi denir.Bu cümleden bile bölümün ne kadar zor olduğunu anlamışsınızdır.

Tabi her bölüm zordur .Ama biz zor mühendislikler arasında en zorlarını seçmeye çalıştık.Zorluk dereceleri belirlenirken Tazemühendis sitesindeki mühendislik tanıtımlarından yararlanılmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları