Neredeyse 100.yıla kapıyı dayayan televizyonlar artık tarihe mi karışıyor?

1923 yılında ilk televizyon ortaya çıktığı zaman herkes merak içinde bu hareketli cisme bakıyordu.Bu merak ise sadece birkaç yılda geçecekti ve adına artık aptal kutu denmeye başlayacaktı.Peki aptal kutu denmesinin sebebi neydi? Tabiki de saçma sapan televizyon programları ile insanları uyutmaya aptallaştırmaya çalışmasıydı.

Günümüzde ise bu programların sayısı son derece arttı.Fakat bu programları seven büyük bir kitle var ve televizyon ajansları hangi kitle çok ise o tarafa uygun programlar yayınlamayı seçiyor.Fakat günümüz yeni bir çağ olarak görülen fakat henüz kabul edilmemiş İnternet Çağı.Televizyonda her zaman izleyecek bir şeyler bulamıyoruz kanal kanal gezip anlamsızca yayınlanan programlara bakıyoruz ve bir süre sonra televizyonu kapatıyoruz.

Peki sonra ne mi oluyor.Başımızdan eksik etmediğimiz bilgisayarlara,telefonlara,tabletlere geçiyoruz ve sosyal ağlarda takılıyoruz bir süre sonra tekrar sıkılıyoruz ve izlemek için bir şeyler arıyoruz işte burada video platformları devreye giriyor.Peki neden bu platformlar televizyonları geçecek?

Cevabı çok basit televizyonlarda en dikkat çekici yayınları yapan 30-40 kanal var peki bu internet ortamında öylemi binlerce milyonlarca kanal var ve en iyi avantajı ise kendi istediğimizi seçiyoruz,maalesef bu seçenek televizyonlarda sunulmuyor ve insanlar kendilerini özgür hissettikleri ortamda yani internet ortamında buluyor.Gün geçtikçe kanal sayısı artıyor,İzleyici sayısı artıyor,internet dizileri artıyor ve yavaş yavaş televizyonlar hayata gözünü yummaya doğru ilerliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları