Ülkemizde en çok kazanan mühendislik dallarını sizler için derledik.

İnşaat Mühendisliği

Ülkemizde son yıllarda inşaat sektörüne yapılan yatırım ortadadır.İnşaat sektörüne büyük yatırımlar yapılması,büyük projelere başlanması dolayısıyla inşaat mühendislerine olan ihtiyacı arttırıyor.Kendini geliştirmiş bir inşaat mühendisi güzel maaşlara ülkemizde iş bulabilir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Ülkemizde en çok kazanan diğer bir mühendislik dalıda elektrik elektronik mühendisliğidir.Başlangıçta tüm diğer mühendisliklerde olduğu gibi düşük bir maaş ile başlasanız da kendinizi geliştirdikçe güzel maaşlar ile çalışabilirsiniz.Ayrıca elektrik alanına uzmanlaşırsanız ülkemizde daha kolay iş bulabilirsiniz.

Bilgisayar-Yazılım Mühendisliği

Tüm dünyada siber suçların artış gösterdiği şu dönemde bilgisayar,yazılım mühendislerinin önemini vurgulamama gerek yok sanırım.Özellikle büyük firmalar kendilerine siber güvenlik sağlayacak mühendislere büyük paralar veriyorlar. 

Makine Mühendisliği

Temel mühendisliklerden biri olan makine mühendisliği hakkında her ne kadar artık çok mezun var,o meslek bitti,okunmaz oğlum o deseler bile siz kendinizi geliştirmiş bir makine mühendisi olursanız güzel paralara iş bulabilirsiniz.Özellikle marmara bölgesinde bir fabrikaya müdür olursanız en az  10.000 tl maaş +ikramiye kazanırsınız aylık.

Malzeme ve Metalurji Mühendisliği

Adıyla ilgili çok geyik dönen bir bölüm malzeme ve metalurji mühendisliği..Kamu alanında iş bulması her ne kadar zor olsa da özel sektörde çok güzel paraya,güzel işler bulabiliyorlar.

Bu içerik hazırlanırken taze mühendis sitesindeki mühendislik maaşları baz alınmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları