Uzay Hakkında Az Bilinen 10 ilginç Bilgi

Uzay Uzayıp Gider Yakalanan 10 İlginç Bilgi

*Andromeda Galaksisi Samanyolu Galaksisi’ne Yaklaşık Olarak 110 km Hız İle Yaklaşıyor.Yani Bu İki Devin Çarpışması Kaçınılmaz(Yakşalık Olarak 4 Milyar Yıl Sonra)

*Andromeda ve Samanyolu Galaksimize  2,2 Milyon ışık Yılı uzağındadır, Yani Bu gün *Andromeda Galaksisine Baktığımızda 2 Milyon Yıl Önceki Halini Görürüz.Ayrıca Andromeda Galaksisi Çıplak Göz ile Dünya'dan Görülebilen En Uzak Gök Cismidir. 

*Hubble Teleskobu Bir Gün Sabit Bir Şekilde Aynı Nokta Üzerine Yakınlaştırıldı.Ve Ortaya Bu Görüntü Çıktı Milyarlarca Yıl Yaşında Binlerce Galaksi.

*Voyager1 Bizler Tarafından Yapılan Ve Dünyamızdan En Uzak Noktada Bulunan Araçlardır.Neptün Ve Uranüs Gezegenleri Hakkında Bilgi Topladıktan Sonra Uzayda Yollarına Devam Ediyorlar.Bünyesinde Dünyamız ve Dünyamızda Yaşıyan Canlılar Hakkında Bilgiler Bulunduran Bu Araçlar 5 Eylül 1977 den Beri Yollarına Devam Etmekteler.

* Venüs,Merkür,Satürn Jupiter ve Mars Dünyadan Cıplak Göz İle Görülebilen Gezegenlerdir.

*Güneş Yalnızca Yılda 2 Kez Tam Doğudan Doğar Ve Tam Doğudan Batar.

*Supernova Patlamaları Ay Kadar Parlak olabilir. MS 1054'de Supernova Patlamış ve Crab Nebula Oluşmuş. Gündüz Bile Görülmüş.

*Dünyamızın Etrafında Dönen Uydulardan Bazılarını Cıplak Göz İle Görebiliriz.Bulutsuz ve Çevre Işıklarının Olmadığı Bölgeden Gökyüzünde Hareket Eden Ufak Beyaz Cisimler Uygulardır.Bunların En Parlak Olanı ISS(Uluslararası Uzay İstasyonudur)

*Ay’a Ayak Basan İlk İnsan Neil Astronog'un Ay’daki Ayak İzleri Şu Anda da  Durmaktadır.

Huble Teleskobu Tarafından Çekilen Binlerce Galaksi

Huble Teleskobu Tarafından Çekilen Binlerce Galaksi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları