Youtube'da sanat, bilim ve teknoloji konularından bahsederek insanların ilgisini çekmeyi başaran ve geçtiğimiz günlerde Youtube'un 12 değişim elçisinden biri seçilen isim, Barış Özcan.

Barış Özcan ''Storyteller''

Barış Özcan denilince aklına 1.92 boyundaki oyuncu şutör gard pozisyonunda oynayan Türk basketbolcu gelen varsa onu genel kültüründen dolayı tebrik ediyorum ama ben başka bir Barış Özcan’dan bahsedeceğim. Youtube’un gözde insanlarından olmaya doğru hızla ilerleyen Barış Özcan kendisini her ne kadar sadece storyteller (hikâye anlatıcı) olarak tanımlasa da biz onu biraz daha yakından tanıyacağız. 

   1974, 23 Temmuz doğumlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup evli ve 1 çocuk babasıdır. Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına danışmanlık ve sosyal medya hizmeti vermiş, geçmişte Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6
yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yapmıştır. Bunun yanı sıra THY, LC Waikiki, Türk Telekom gibi firmaların video içerik ve sunum ajansı olan Abak.us kreatif medya ajans başkanıdır. TRT, CNNTürk gibi kanallarda belgesel yapmış ve yönetmiştir. Yaklaşık 10 yıldır ise youtube’da kendi kişisel bilgilerini sanat, bilim ve teknoloji konuları altında şimdilik 620.345 abonesi ile paylaşıyor. Ses tonu ve akıcı konuşmasıyla videolarında büyük ilgi gören Barış Özcan, film ve kitap önerilerinden 21.yüzyıl yeteneklerine, kişisel gelişimden dünya gündemine, gittiği ülkelerde çektiği VLOGlara kadar her içeriği paylaşmaya çalışmakta olup profesyonel keynote speaker (açılış konuşmacısı) ve TEDx konuşmacısıdır. Başlıktan da anlayacağınız üzere kendisi YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri olmuştur. Şu sıralar ise #CreatorsforChange adlı bir program için projeler üretiyor.  

  Barış Özcan youtube kanalı için ;

https://www.youtube.com/channel/UCv6jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw

   TEDx konuşmaları için ;

https://www.youtube.com/watch?v=iLAQaJH0Esw

https://www.youtube.com/watch?v=DtK5O3-ZymE

http://barisozcan.com
https://www.youtube.com/channel/UCv6jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları