Dünyada son derece nadir olarak görülen bir hastalık sonucu kuyrukla dünyaya gelenler arasında ünlü bir şarkıcının olduğu öğrenildi.

KUYRUKLU DOĞAN İNSANLAR

Çok ender de olsa bazı erişkin insanlarda kuyruk kemiğinin on santimetreye varan bir kuyruk oluşturabildiği, bu kuyrukta kas, sinir ve damarların bulunabildiği görülüyor.


Modern tıpta meningocele adı verilen hastalık, derinin altına gizlenmiş olan, üç ya da dört omurun kaynaşmasıyla ortaya çıkıyor.

Bilimin en gizemli konusu olan kuyrukla doğan insanlar arasında ünlü bir şarkıcı da var.kesha ile ilgili görsel sonucu

Ünlü şarkıcı, söz yazarı ve rapçi Ke$ha, “Kuyrukla doğdum, küçük yaşlarımda geçirdiğim onlarca operasyonun ardından kuyruktan kurtuldum” dedi. Ke$ha, kuyruğu yüzünden çocukluk dönemini “Kabus dolu günler” olarak tanımladı.

Aynı hastalıkla dünyaya gelen Hintli 12 yaşındaki Chandigarh ise sıradışı özelliği yüzünden rüya gibi bir hayat yaşıyor. Hindistan’da yaşayan tanrı ilan edilen Arshid’e Balaji adı verildi. Arshid Ali Khan adlı kuyruklu çocuk ülkede maymunlar tanrısı Hannuman’ın dünyada yeniden can bulduğu beden olarak görülüyor. Hindu inancına sahip onbinlerce kişi kuyruklu çocuğu mutlu etmek ve duasını almak için yarışıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları